Masallar..

İnsanın ruhu bu kadar şeffafken, acısı neden bu kadar belirgin olur ki? Tüm hücrelerinde hissettirir sana dünyanın kaç bucak olduğunu. Ki sen duygunu ne kadar yoğun yaşarsan, duyguların biterken de o kadar acı yaşıyorsun. Tamam, biliyorum. Sende küçüklüğünden beri masallara inanarak büyüdün. Onların mutlu sonunu yakalamak için bir ömür boyu katlandın her şeye. Halbuki daha ilk cümleden rengini belli etmedi mi masallar? Bir varlar bir yoklar. Bir varlar hep yoklar.

Ama biz inanmışız ya bir kere bal kabağını almışız. Baktık ki araba olmuyor, biz de tatlı yapmışız. Bir de cadıdan kaçayım derken 7 erkekli bir eve sığınmışız. Masal ya bu ayakkabıya sığmak için her şeyi yapmışız. O gün ayakkabı olmasa sana. Hani ayakların şişse, ne biliyim çok yürümüş olsan gidecekmiş prensin. O ayaklarına, sen ona kanmışsın.

Sonunda mutluluğa ulaşmışsın. Aferin. Masallarda yaşasan kesin mutlu ölürdün. Hepimiz biliyoruz artık. Gel gör ki masallardan gerçek hayata geçirilmiş olan sadece bir cümle var. ''Bir varmış bir yokmuş.'' Anlarsın ki masallarda sadece hayaller var. Ama gerçek hayatta her hayalin bir de bedeli var. Bir ömür boyu, bedelsiz hayallere.

Oy Ver

 
Oy: 5
 
Puan: 9.6
 
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Harika

Yorum Yaz

Yorumlar

<3ŞebSel<3Diye Gelmiştim.Şimdi gidiyorum.Yazda  Yorum
arkadaş
ekle
yazanın ellerine sağlık :)) evet masallarda hep mutlu son olur.. adı üstünde 'masal'.ama gerçek hayatta??.. masallardaki gibi değil!! tekrar yazanın ellerine, klavyesine sağlık:))

<3ŞebSel<3Diye Gelmiştim.Şimdi gidiyorum.Yazda • 18-04-2015 13:33

YagKad-Sevgilim bir bakisin varki ömre bedel baki Yorum
arkadaş
ekle
bayildim yazani tebrik ediyorum harika olmus.evet dogru bazen istedigimiz seyler yanliz hayaldir ve biz bunu bile bile aci vericegini de bilsek o hayalin pesinden kossuyoruz.hayalerrr hayaler hayalerr aslinda biz hayalerle yasiyoruz.yazanin ellerine saglik

YagKad-Sevgilim bir bakisin varki ömre bedel baki • 02-05-2015 02:24

Effy Yorum
arkadaş
ekle
peki mutlu sonla biten masallar, içinizdeki umudu ayaklandırmıyor mu? güzeldi, ellerine sağlık.

Effy • 07-06-2016 08:28

:: Yazı Bilgisi ::
Toplam Oy: 5 • Puan: 9.6 • Oy Ver
Toplam Yorum: 3 • Yorum Yaz
:: Yazıyı Paylaş ::
:: Blog Bilgisi ::
Hayatın içinden
Hayatin getirdikleri ve getiremedikleri.En cok da insanin icinden gecen seyler.Ailen,arkadaslarin,okulun,sevgilin,sevmediklerin,güzel gecen bir günün...

:: Diğer Yazılar ::
:: Editör Tavsiyesi ::
reklam veriletişim • 2018 YazarOkur Blog