mutsuz-(u)mutlu

Yenilmek için yemin etmiş yüreğim. Dinlemiyor kuralları, bu seferde şaşırayım demiyor. Nasıl geldiyse öyle gidiyor. Ne istersin diye sormuyor bile. Aynaya her baktığında hatırlatıyor sana unutmak istediklerini. En çok da unutmak istediklerini. Çoğu zaman unutkan olan sen, unutmak için çabaladıklarını bir çırpıda hatırlıyorsun. Her defasında haykırıyorsun kendine belleği boşaltmam lazım diye. Ama dinlemiyor seni. Ki sadece seni değil kimseyi dinlemiyor. Anneni, babanı bile. Hâlbuki babama desem nasıl da kızar sana. Ama kıyamıyorum da işte. Küsersin diye korkuyorum. Kalbi bilmem ama insan yüreksiz yasayabilir mi bilmiyorum. Bire bin katıp sorma bana halimi. Görüyorsun ya işte çığlıklarım var benim, hiç atamadığım. Binlerce değil bir kere bile haykıramadığım. Ve ben bugünü de unutabilmek için hafızama kazıdım. Kemikleri kalmış hatıralarımın yanına gömdüm. Bu da toprağa karışacak, biliyorum. Belki de yaşanacaklar, yıllar geçtikten sonra otopsiye bile değer görmeyecek. Simdi ki zamanda ceset hatıraları olan ben, gelecek zaman da umutlu bir bekleyiş içindeyim. Belki de geniş zamanlı bir şeyler olur diye. Bugün benim en zor ve en mutsuz günüm. Ama umutsuz değilim. Mutsuzluk kötüdür, tamam katılıyorum. Ama umutsuzluk kadar olamaz. Siz siz olun, mutsuz olun ama umutsuz olmayın. Umutlu en geniş zamanlara..

Oy Ver

 
Oy: 5
 
Puan: 10
 
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Harika

Yorum Yaz

Yorumlar

TäzeGül Yorum
arkadaş
ekle
güzeldi...

TäzeGül • 07-04-2015 19:10

YASEMİN Yorum
arkadaş
ekle
umut varken mutlulukda vardir.umutsuz mutluluk olmaz..hic dusunmemistim bunlari umutlu kelimesinden u harfini cikinca mutlu oluyor..

YASEMİN • 07-04-2015 20:11

emine Yorum
arkadaş
ekle
aslinda umutluyken mutsuzda olabilir insan.yani bana göre.mesela kansere yakalanmis bir hasta düsün.hasta oldugu icin haliyle cok mutsuz.ama vücudu ilaclara olumlu yanit verirse diye bir umudu var.bu umut onu mutlu yapmasa da, gelecegi icin bir ışık onun gözünde.umudu oldugu icin toz kadar olan mutlulugu kansere yakalandigi icin hissettigi mutsuzlukla ucup gider.

emine • 08-04-2015 15:05

Effy Yorum
arkadaş
ekle
umut, belkide hayatta ki yaşama isteğimizi ayakta tutan tek duygu. umut olmadan olmaz. zaten belki de sizi güçlendirecek tek şey; umuttur. ellerine sağlık, güzeldi.

Effy • 07-06-2016 08:21

:: Yazı Bilgisi ::
Toplam Oy: 5 • Puan: 10 • Oy Ver
Toplam Yorum: 4 • Yorum Yaz
:: Yazıyı Paylaş ::
:: Blog Bilgisi ::
Hayatın içinden
Hayatin getirdikleri ve getiremedikleri.En cok da insanin icinden gecen seyler.Ailen,arkadaslarin,okulun,sevgilin,sevmediklerin,güzel gecen bir günün...

:: Diğer Yazılar ::
:: Editör Tavsiyesi ::
reklam veriletişim • 2022 YazarOkur Blog