Şampiyonlar Ligi Yayın Rezaleti

Şampiyonlar Ligi futbol dünyasının NBA/NFL’i gibi bir durumda fakat nedense onların yaptığı mükemmel pazarlama stratejilerini uygulamaktan çok acizler. Şampiyonlar Ligi’nin en büyük gelir kaynaklarından bir tanesi Televizyon gelirleri ama bunu bile en üstte çıkarmakta çok aciz kalmaları UEFA’yı gerçekten eğitim seviyesi ne düzeyde insanların yönettiği sorusunu da beraberinde getiriyor.

Düşünün grup maçları sona ermiş ve gerçek mücadele şimdi başlıyor. Son 16 eşleşmeleri yapılmış ve genelde sürpriz yapan takımları çıkardığınızda son 16 eşleşmesinde birkaç maç erken final niteliğindedir ve tüm dikkatler bu maçlara çevrilir. 2016 yılının son 16 eşleşmelerinde erken final niteliğinde toplam 3 maç var. Bunlar sırası ile PSG-Chelsea, Arsenal-Barcelona ve Juventus-Bayern. Herkes bu maçları izlemek istiyor ve merakla bekliyor ve siz süper UEFA yöneticileri mükemmel pazarlama bilginizi kullanarak bu üç maçtan ikisini aynı gün ve saate koyarak izlenme oranlarını arttıracağınızı düşünüyorsunuz!

Ne yazık ki futbol severler böyle yöneticiler yüzünden iki maç arasında seçim yapmak zorunda kaldı ve herkes kendisine daha yakın olan takımın maçını izlemeye yöneldi. TV ratingleri iki maç için de olabileceğinin çok altında oldu ve takımlar mükemmel bir gelir kaybına uğradılar.

Son zamanlarda Avrupa Süper Ligi fikri yeniden ortaya atılmaya başlandı. Büyük takımlar UEFA’nın bu basiretsizliklerini gördükçe bu fikri ortaya atmaya devam ediyorlar ve çok da haklılar. Çok daha fazla gelir elde edebilecekleri yerde UEFA’nın bu tarz kararları yüzünden gelir kaybına uğruyorlar. Bence UEFA’nın artık kurallardan daha çok futbolu daha yaygın hale getirmeye odaklanması gerek.

Oy Ver

 
Oy: 3
 
Puan: 6.7
 
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Ehh işte

Yorum Yaz

Yorumlar

:: Yazı Bilgisi ::
Toplam Oy: 3 • Puan: 6.7 • Oy Ver
Toplam Yorum: 0 • Yorum Yaz
:: Yazıyı Paylaş ::
:: Blog Bilgisi ::

:: Diğer Yazılar ::
:: Editör Tavsiyesi ::
reklam veriletişim • 2022 YazarOkur Blog