Keşke...

Keşke, bu hayata karşı isyanımızdır aslında. Her zaman hayatımızın, her dönüm noktasında keşke deriz, keşke yapmasaydım, keşke demeseydim, keşke gitmeseydim, keşke savaşsaydım, keşke söyleye bilseydim, keşke cesaretimi toplaya bilseydim... Bunun gibi birçok keşkeler var hayatımızda ve olmayada devam edecek. Peki ya neden? Neden keşke deriz? Neden keşke deme ihtiyacı duyarız?
Keşke sözünü sarf etmiş olarak pişmanlığımızı ortaya koymuş oluruz aslında. Pişmanlığımızı, öfkemizi, yetersizliğimizi, yapamadıklarımızı, keşke ye sığdırmaya çalışırız? O kadar basit bir kelimeye neden öyle büyük hislerimizi, duygularımızı yüklemeye çalışıyoruz ki? Öyle büyük hayal kırıklıklarımızı neden sadece keşkey le aktarmaya çalışırız? Aslında neden keşke kelimesini kullanıyoruz?
Keşke söyleseydim diyoruz ya mesela, peki ya o anda o kelimeyi ya da cümleyi sarf edebilecek cesaretimiz varmı ya da tamam cesaretimiz var diyelim o söyleyeceğimiz kelimenin ya da cümlenin ağırlığını omuzlarımıza alabilecek gücümüz varmı o anda ya gücümüz var diyelim neden o anda söyleyemiyoruz neden sonra kendi yapamadığımız şeyi bir basit kelime olan keşkeye yükleyip acı çekiyoruz?
Keşkeler her zaman hayatımızda olmaya devam edecek. Aslında keşke demesek bile o muhteşem hayatı yaşayabilirmiyiz? Keşke gibi bir pişmanlığımız olmasa bile o hayat muhteşemliği ile karşımıza çıkarmı?


Hayatımızda keşke dememek umuduyla...

Oy Ver

 
Oy: 7
 
Puan: 8.6
 
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Harika

Yorum Yaz

Yorumlar

 Yorum keskesiz hayat olmaz..keske bunu yapmasaydim,keske bu lafi soylemeseydim,keske annemi babami uzmeseydim..belkide gunde 100 kere kullaniriz bu kelimeyi...çünki hayatimizda keskelere cokk yer verdik..surekli hayal ile yasadik ve sonucta keskeli bir hayata ugradik..hatalarimizi keskelerle telafi etmeye calistik ama hic bi zaman hatalarimizi duzeltmedik.iste bu kadar basit..
gül'cüm cnm cok guzel yazmissin..gercektende cok haklisin.off hayatimizdan bu keskeleri bi cikarsaydik.. :) neyse en sonda keskesiz bi hayat umuduyla güzel yazi icin ellerine saglik :-)
yasemin

20-05-2015 16:32

TäzeGül Yorum
arkadaş
ekle
evet canım sürekli keşkeye yükleniyoruz sürekli keşke diyoruz...
okuduğun için saol:)

TäzeGül • 21-05-2015 19:06

:: Yazı Bilgisi ::
Toplam Oy: 7 • Puan: 8.6 • Oy Ver
Toplam Yorum: 2 • Yorum Yaz
:: Yazıyı Paylaş ::
:: Blog Bilgisi ::
♚Babasının prensesi♔
Gul'den duygular ve dusunceler...

:: Diğer Yazılar ::
:: Editör Tavsiyesi ::
reklam veriletişim • 2022 YazarOkur Blog