Hissetmek

Bugün ile gidişinin üzerinden tam 3 ay geçmiş oldu. Hala içimde bir umut ile bekliyorum seni, nedenini kendim bile bilmiyorum. Gidişin gibi bomboş bir zihin ile bekliyorum.

O son günü düşünüyorum da, keşke son olduğunu bilebilseydim diye düşünüyorum bazen. Bana sarılışın, beni öpüşün. Belki de anlamam gerekirdi veda günü olduğunu, hissetmem gerekirdi.

Biz kadınlar hep kendimizi beğeniriz, biz her şeyi hissederiz diye. Erkekler bizi aldatamaz çünkü bir hissederiz, bize yalan söyleyemezler çünkü biz hissederiz, en derin aşkı hissederiz, sevdiğini sevmediğini hissederiz, her şeyi hissederiz sizlere karşı olan acizliğimiz dışında.

Hissettiğimiz zamanda aslında çok geçtir, siz bazı şeyleri çöpe atıp unutmuşken biz hissederiz. Biz acılara yeni başlarken siz “hangi sayfaydı?” diye sorarsınız. Sonra da sözlerle bizi acılara alıştırırsınız, anlamlı ama hissedilmeyen sözlerle.

Sanırım sana teşekkür etmeliyim çünkü sen dürüstlüğü bırakıp, beni sözlerle aldatmak yerine çıktın gittin, hiç bir şey söylemeden bana son kez mutlu bir gün yaşatıp sessizce hayatımdan çıkardın kendi hayatını.

Ama keşke bana en azından bir not bıraksaydın, nedensiz sadece “gidiyorum”’dan oluşan bir not. Ona bakıp gerçeği kabulleneceğim ve daha sonra çöpe atabileceğim bir not.

O zaman bunca zamanla bir umut ile beklemezdim, kalbimi çöpe bunca zaman sonra atmazdım sanırım.

Oy Ver

 
Oy: 3
 
Puan: 7.3
 
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel

Yorum Yaz

Yorumlar

:: Yazı Bilgisi ::
Toplam Oy: 3 • Puan: 7.3 • Oy Ver
Toplam Yorum: 0 • Yorum Yaz
:: Yazıyı Paylaş ::
:: Blog Bilgisi ::
Tekgül'ün Günlüğü - Hayat Sayfaları...
Ben aslında hep kendimin bırakıp gittiğini sanırdım. Ama geriye dönüp baktığımda, aslında bırakıpta gittiğimi sandıklarım gitmiş ben bırakılanken...

:: Diğer Yazılar ::
:: Editör Tavsiyesi ::
reklam veriletişim • 2021 YazarOkur Blog