Kalbim

Hani her insan bazen kaçmak ister, her şeyden uzakta kendi ile baş başa! Hatta mümkünse kendini bile yanına almadan uzaklara gitmek ister. Ama hiçbir zaman başaramaz! Kendisi, kalbi asla onu yalnız bırakmaz. Bir söz vardır:

“Gideceksen kalbini bırakıp da git!”

İşte o kalbim bana rahat vermiyor. Hayatımda ilk defa bu kadar yalnızım, ilk defa kendimle baş başayım ama keşke demeden yapamıyorum. Sürekli müzik dinliyorum, yalnızlığımı onlarla paylaşıyorum ama onları da anlamak istemiyorum tıpkı kendimi anlamak istemediğim gibi. Aslında kendimi, kalbimi, dinlememek için müziklere sarılıyorum. Kalbim yokmuş gibi davranıyorum. Belki o zaman alınırda gider, beni yalnız bırakır diye umuyorum. Ama olmuyor.

Ne yaptın kalbime de seni bu kadar savunuyor? Ne yaptın da sürekli elimden tutup beni sana getirmeye çalışıyor? O kadar kırılmasına rağmen neden hep sen diyor? Anlayamıyorum kalbimi! Ne o beni anlıyor ne de ben onu.

Bu yüzden artık onu dinlemek yerine müzik dinliyorum. Olduğunca yabancı, olduğunca anlaşılmayan müzikler. Cünkü biliyorum ki kalbim onlara da hükmedecek, sözlerle yine bana geri dön diyecek. Aslında biliyorum ki, şarkılar kalbime hükmedecek.

Sanırım gerçek olan bu. Benim kalbimin bu kadar hassas olması, her şeye rağmen beni sana çeken. Her ne kadar kolay kırılıyorsa da yine sana koşuyor. Bu yüzden onu dinlemektense müzik dinliyorum artık, eğer bende onu yalnız bırakırsam belki ölür diye.

İçimdeki sen ölsün diye kendimi kalpsiz bıraktım!
Kalbim ölsün diye onu bensiz bıraktım!

Oy Ver

 
Oy: 7
 
Puan: 7.7
 
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel

Yorum Yaz

Yorumlar

YASEMİN Yorum
arkadaş
ekle
son kelimeler super...

YASEMİN • 18-01-2015 20:04

:: Yazı Bilgisi ::
Toplam Oy: 7 • Puan: 7.7 • Oy Ver
Toplam Yorum: 1 • Yorum Yaz
:: Yazıyı Paylaş ::
:: Blog Bilgisi ::
Tekgül'ün Günlüğü - Hayat Sayfaları...
Ben aslında hep kendimin bırakıp gittiğini sanırdım. Ama geriye dönüp baktığımda, aslında bırakıpta gittiğimi sandıklarım gitmiş ben bırakılanken...

:: Diğer Yazılar ::
:: Editör Tavsiyesi ::
reklam veriletişim • 2021 YazarOkur Blog